ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:   13/10/2020
ΤΙΤΛΟΣ:   Ζηνώνειο Ελεύθερο Πανεπιστήμιο στη Λάρνακα
ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ:   Δήμος Λάρνακας, το Πανεπιστήμιο Κύπρου και η Προοδευτική Κίνηση Λάρνακας
ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ:   Ανδρέας Μορφίτης, Αντιπρόεδρος του Κυπριακού Κέντρου Μελετών (ΚΥΚΕΜ) και Αντιπρόεδρος του Ινστιτούτου Δημοσιογραφικής και Μεταναστευτικής Πολιτικής Κύπρου
ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ:   Σάββας Ιακωβίδης, Δημοσιογράφος
ΘΕΜΑ:   «Το Μεταναστευτικό ως Ανθρωπιστικό, Οικονομικό και Πολιτικό Πρόβλημα. Η κατάσταση στην Κυπριακή Δημοκρατία»
ΑΙΘΟΥΣΑ:   Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών Κτήριο της πρώην Οθωμανικής Τράπεζας, Πλατεία Βασιλέως Πάυλου και Ζήνωνος Κιτιέως αρ. 1, Λάρνακα
ΤΗΛ. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ:   22894305, 24657745
ΑΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:   Σημειώνεται ότι ένεκα της πανδημίας του νέου κορωνοϊού (SARs-CoV-2), για προστασία της δημόσιας υγείας των ακροατηρίων με φυσική παρουσία και ειδικότερα όσων προσώπων ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες του πληθυσμού, καθόλη την περίοδο των διαλέξεων θα τηρούνται ανεξαιρέτως τα προβλεπόμενα και απαιτούμενα υγειονομικά πρωτόκολλα, σε συνάφεια και με τις επίσημες οδηγίες ή διατάγματα της Κυπριακής Πολιτείας.
ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ:   https://bit.ly/34QmBqd
ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΦΥΛΛΑΔΙΟ: