ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:   17/05/22
ΤΙΤΛΟΣ:   Ταμάσιο Ελεύθερο Πανεπιστήμιο
ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗΣ:   Πανεπιστήμιο Κύπρου και η Ιερά Μητρόπολη Ταμασού και Ορεινής
ΕΙΣΗΓΗΤΡΙΑ:   Χριστίνα Ιωάννου, Ειδική Επιστήμονας, Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας, Πανεπιστήμιο Κύπρου
ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ:
ΘΕΜΑ:   «Η Φοινικική παρουσία στην Ταμασό»
ΑΙΘΟΥΣΑ:   Συνοδικό της Ιεράς Μητρόπολης Ταμασού και Ορεινής στην Κοινότητα Επισκοπειού
ΑΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:   Όλες οι διαλέξεις του Ταμάσιου Ελεύθερου Πανεπιστημίου μεταδίδονται σε παγκύπρια κλίμακα από το Πρώτο Πρόγραμμα Ραδιοφώνου του ΡΙΚ, στη συχνότητα 97.2. Η διάρκεια κάθε διάλεξης είναι περίπου 45 λεπτά, ενώ ακολουθεί συζήτηση μέχρι τις 20:30. Το κοινό, το οποίο παρακολουθεί με φυσική παρουσία ή ραδιοφωνικά μπορεί να απευθύνει σχετικές ερωτήσεις ή σχόλια. Απαραίτητη η προσκόμιση Safepass. Kατά τη διάρκεια των διαλέξεων θα τηρούνται τα προβλεπόμενα υγειονομικά πρωτόκολλα, σύμφωνα με τις εκάστοτε οδηγίες ή διατάγματα της Κυπριακής Δημοκρατίας.
ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ:   https://bit.ly/2X3VXdz
ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΦΥΛΛΑΔΙΟ:   F1848946084/tamasio-online.pdf