ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:   17/12/22
ΤΙΤΛΟΣ:   Πώς αναπτύσσουμε την ενσυναίσθηση στο νηπιαγωγείο: Η ανάγκη για μετάβαση από τις καταπιεστικές στις αντι-καταπιεστικές παιδαγωγικές
ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ:   Τμήμα Επιστημών Αγωγής
ΕΙΣΗΓΗΤΕΣ:   Σιμώνη Συμεωνίδου, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Ενιαίας Εκπαίδευσης, Τμήμα Επιστημών της Αγωγής, Πανεπιστήμιο Κύπρου Μαρία Μακρή, Βοηθός Διευθύντρια Προδημοτικής Εκπαίδευσης, Υπουργείο Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας Μαρίνα Βασιλειάδου, Νηπιαγωγός, Υπουργείο Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας
ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ:   Ελένη Λοΐζου, Άνθια Μιχαηλίδη, Μαντώ Ολυμπίου
ΘΕΜΑ:   Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην Ημερίδα Σχολικής Εμπειρίας Νηπιαγωγών ΙΙΙ, με τίτλο, «Πώς αναπτύσσουμε την ενσυναίσθηση στο νηπιαγωγείο: Η ανάγκη για μετάβαση από τις καταπιεστικές στις αντι-καταπιεστικές παιδαγωγικές», που θα διεξαχθεί το Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2022, η ώρα 9:30 στην Πανεπιστημιούπολη (κτήριο κοινωνικών δραστηριοτήτων 07). Η ημερίδα θα ανοίξει και για παιδιά και γονείς. Το 1ο μέρος της ημερίδας απευθύνεται στους/στις νηπιαγωγούς (οι οποίες θα χρειαστεί να δηλώσουν συμμετοχή για να μπορέσουν να λάβουν το πιστοποιητικό και σχετικό υλικό). Το 2ο μέρος είναι ανοικτό για όλους τους/τις νηπιαγωγούς, παιδιά και γονείς.
ΑΙΘΟΥΣΑ:   Αίθουσα 010, Κτήριο 07, Πανεπιστημιούπολη
ΤΗΛ. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ:   96605559 & 99327173