ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:   10/12/2022
ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ:   Γραφείο Πανεπιστημιακής Ανάπτυξης και Αποφοίτων
ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ:   Γραφείο Πανεπιστημιακής Ανάπτυξης και Αποφοίτων
ΘΕΜΑ:   Επίσκεψη και ξενάγηση στα Μουσεία του Παγκύπριου Γυμνασίου
ΑΙΘΟΥΣΑ:   Αγίου Ιωάννου και Θησέως 10 - 16 (δίπλα από το Παγκύπριο Γυμνάσιο), Λευκωσία Μουσεία Παγκύπριου Γυμνασίου
ΑΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:   Μια εκπαιδευτική και ψυχαγωγική δράση του Γραφείου Πανεπιστημιακής Ανάπτυξης και Αποφοίτων αποκλειστικά για τις/τους απόφοιτες/τους του Πανεπιστημίου Κύπρου. Σειρά για επίσκεψη και ξενάγηση ενήλικων και παιδιών της κοινότητάς μας (ενήλικες & παιδιά τους ηλικίας 5-18) έχουν τα Μουσεία Παγκυπρίου Γυμνασίου. Οι συμμετέχουσες/χοντες θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν την πλούσια συλλογή με τα μουσειακά εκθέματα της ιστορίας του αρχαιότερου γυμνασίου της Κύπρου. Κατά τη διάρκεια της ξενάγησης των ενηλίκων, τα παιδιά θα απασχοληθούν ξεχωριστά και θα έχουν την ευκαιρία να συμμετάσχουν στο διαδραστικό θεατρικό έργο/εργαστήρι «Τα Χριστούγεννα του Καραγκιόζη». Μετά τη ξενάγηση θα προσφερθούν σε όλες/όλους ροφήματα και εδέσματα. Η συμμετοχή είναι δωρεάν και η δήλωση συμμετοχής απαραίτητη.
ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ:   https://applications.ucy.ac.cy/pub_alumni_open/display_event_list_dates?p_e_id=375
ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΦΥΛΛΑΔΙΟ:   F723307768/PAME-MOUSIO.png