ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:   16/04/2024
ΤΙΤΛΟΣ:   Θες να μάθεις πώς να εκδώσεις το πρώτο σου βιβλίο;
ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗΣ:   Βιβλιοθήκη Πανεπιστημίου Κύπρου
ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ:
ΘΕΜΑ:
ΑΙΘΟΥΣΑ:   Κέντρο Πληροφόρησης – Βιβλιοθήκη «Στέλιος Ιωάννου», Αμφιθέατρο «Φίλιππος Τσιμπόγλου» ROOM
ΑΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:   Η Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου Κύπρου, επ΄ ευκαιρία της Παγκόσμιας Ημέρας Βιβλίου, διοργανώνει την εκδήλωση : Θες να μάθεις πώς να εκδώσεις το πρώτο σου βιβλίο; Τα θέματα της εκδήλωσης είναι: 1.Είσαι νέος συγγραφέας και θέλεις να εκδώσεις το βιβλίο σου; α.Βήματα έκδοσης ενός βιβλίου β.Εκδοτικοί οίκοι και κριτήρια αξιολόγησης βιβλίων για έκδοση 2.Πόσο σημαντική είναι η έμπνευση για την συγγραφή ενός βιβλίου; 3.23 χρόνια περιοδικό "Άνευ": Αναδεικνύοντας Νέους Δημιουργούς Ομιλητές: Ανδρέας Καπανδρέου – Συγγραφέας, Βιβλιοθηκονόμος Άντρη Χαϊράλλα – Συγγραφέας, Εκδότρια Αντώνης Κατσαρός – Συγγραφέας, Δημοσιογράφος Δρ. Χριστίνα Γεωργίου - Λογοτέχνις, Μέλος Συντακτικής Επιτροπής "Άνευ"
ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΦΥΛΛΑΔΙΟ:   427AD75BFE835AF632BC67C9DF73FDDA/Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου_2024 .png